praktyki:

Praktyki studenckie są obowiązkowe. Biuro Karier może pomóc w znalezieniu odpowiedniego miejsca na ich realizację.

Chcesz poznać oferty dostępnych praktyk zawodowych?
Zgłoś się do Biura Karier! Napisz na adres biuro.karier@wsfiz.edu.pl  z podaniem Kierunku studiów oraz specjalności, otrzymasz informację zwrotną z aktualną listą firm, w których możesz odbyć praktykę.

Praktyka/staż Asystent księgowości w Benmar Białystok

Opis stanowiska:

Asystent Działu Księgowości jest to osoba, która aktywnie wspiera zespół księgowy w bieżących obowiązkach. Do głównych zadań pracownika tego należy, m.in.: świadczenie pomocy administracyjnej oraz wsparcie Działu Księgowości w organizacji pracy, pomoc w formalno – rachunkowej kontroli dokumentów księgowych, przygotowywanie dowodów i kwalifikowanie ich do ujęcia w księgach operacji gospodarczych,  uzgadnianie rejestrów vatowskich, uzgadnianie rozrachunków, wprowadzanie danych do systemu księgowego, sporządzanie zestawień i raportów w programie Excel.

Asystent Działu Księgowości powinien posiadać wykształcenie kierunkowe policealnie lub wyższe, lub być w trakcie studiów. Osoba na tym stanowisku musi posiadać umiejętność obsługi komputera (pakiet MS Office, a w szczególności MS Excel) Mile widziane jest  doświadczenie (praca, praktyki lub staże) w dziale księgowości. Ponadto asystent powinien cechować się, m.in.:  samodzielnością i zaangażowaniem w wykonywane obowiązki, dokładnością, starannością, kreatywnym rozwiązywaniem problemów oraz umiejętnością uzyskiwania informacji i bardzo dobrą organizacją pracy.

Wymagania pracodawcy wobec stażysty:

W zawodzie asystenta ds. księgowości istotne są: skrupulatność, cierpliwość, komunikatywność, dokładność, odpowiedzialność i umiejętność pracy w szybkim tempie. Ważne są też: spostrzegawczość, dobra pamięć i zdolność do logicznego rozumowania. Praca wymaga samodzielności myślenia i przetwarzania złożonych lub różnorodnych informacji przy jednoczesnym znacznym obciążeniu pamięci oraz dużej koncentracji przez większość dnia pracy.

Kontakt: dorota.starosta@benmar.com.pl

Płatne praktyki w firmie Budimex

W tym roku jak i w poprzednich, na studentów czeka ponad 250 ofert praktyk, a pierwsze z nich otwarte są już teraz! Poszukiwani są pierwsi kandydaci do Działu IT, Działu Komunikacji, Wsparcie dla Biura Technicznego, Działu Handlowego, Biura Innowacji czy Zarządzania Flotą Samochodową.

Studenci otrzymają wynagrodzenie, prywatny pakiet medyczny, indywidualne wsparcie Opiekunów, możliwość udziału w licznych szkoleniach i wiele innych benefitów.

Co trzeba zrobić, aby dostać się na praktyki? W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz i zagrać w naszą grę na stronie https://aplikacja.akademiabudimex.pl/.

Więcej informacji znajdziecie również na stronach i w mediach społecznościowych Budimex:

Letnia Akademia Praktyk BGK

Już szósty raz mamy przyjemność zaprosić studentów do udziału w programie praktyk #LetniaAkademiaBGK.

Praktykanci będą mieli możliwość zaangażowania się w ciekawe i innowacyjne projekty bankowe. W swojej ofercie mamy także pakiet szkoleń merytorycznych z wybranego zakresu oraz szkolenia rozwojowe z umiejętności miękkich. Program ,,Letnia Akademia BGK” przygotowany jest przez różne jednostki banku, dzięki czemu daje praktykantom możliwość rozwoju w wybranym przez siebie obszarze. Uczestnikami programu od początku zajmuje się wyznaczony oraz przeszkolony do tej roli opiekun, który wdraża osobę do zespołu i wspiera w nauce codziennych zadań i obowiązków. Dodatkowo w tym roku planujemy działania mające na celu podniesienie świadomości o polskiej kulturze i tradycji w nowoczesnym wydaniu.

Formularz aplikacyjny oraz informacje na temat praktyk dostępne są na stronie internetowej www.bgk.pl/praktyki

oraz:  https://cutt.ly/HSAh16g

Bank City Handlowy_Praktyki letnie i programy rotacyjne dla studentów.

Citi i Citi Handlowy rozpoczyna rekrutację na praktyki letnie i programy rotacyjne dla studentów.

Do Programu Praktyk Letnich mogą dołączyć studenci dowolnych kierunków i uczelni, którzy ukończyli przynajmniej drugi rok studiów.

Praktyki letnie przypadają na miesiące wakacyjne, trwają zazwyczaj 10 tygodni i realizowane są we wszystkich obszarach banku. Oznacza to, że student nie musi studiować kierunków związanych z bankowością i finansami, by skorzystać z oferty. Równie chętnie City Handlowy powita na pokładzie studentów kierunków technicznych, analitycznych, językowych i nauk społecznych. Każdy znajdzie swoje miejsce! Najważniejsze to zainteresowanie branżą bankową, chęć rozwoju oraz pozytywne nastawienie.

Szczegółowe informacje pod linkiem:

staże:

Staż jest to forma aktywizacji zawodowej, która polega na zapoznaniu osoby, która nie posiada doświadczenia zawodowego z obowiązkami, jakie należy wykonywać na danym stanowisku czy w danej firmie, instytucji. Staż jest bardzo korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracodawcy, jak i stażysty.

oferty pracy:

Wiele firm w bazie danych Biura Karier składa interesujące oferty rekrutacyjne. Na prośbę pracodawców Biuro Karier może przygotować listę osób spełniających ich oczekiwania. Jeśli spełniasz wymagania, pracownik Biura skontaktuje się z Tobą drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Adecco Poland Sp. z o.o. - Młodszy specjalista ds. audytu

Młodszy Specjalista ds. Audytu z językiem niemieckim lub francuskim

Miejsce pracy: Warszawa lub  Wrocław – praca w systemie hybrydowym

Zakres obowiązków:

  • Bieżące wsparcie pracy działu audytu
  • Pomoc przy realizacji prowadzonych projektów
  • Wspieranie zespołów w przeprowadzaniu analiz i badań rynku
  • Przygotowywanie raportów
  • Pomoc przy prawidłowym dekretowaniu dokumentów do systemu

Wymagania:

  • Wykształcenie kierunkowe (min. licencjat)
  • Doświadczenie (0-1) w podstawowej rachunkowości (AP, AR) – mile widziane doświadczenie korporacyjne, staż, praktyki itp.
  • Dobra znajomość języka niemieckiego lub francuskiego (B1) oraz angielskiego (B2)
  • Zdolność analitycznego i logicznego myślenia
  • Chęć dalszego rozwoju

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w międzynarodowej firmie – umowa o pracę
  • Praca na pełen etat
  • Możliwość rozwoju – przejrzysta ścieżka kariery zawodowej
  • Pracę w ambitnym, nastawionym na współpracę zespole
  • Pełne szkolenie i wdrożenie – opiekę mentora
  • Prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie grupowe,
  • Kursy językowe

LINK APLIKACYJNY: https://foeurope-adecco.secure.force.com/jobboard/JobRegisterForm?JobId=a1h7R00000XibvVQAR

WSFiZ w Białymstoku - Pracownik Dziekanatu.

Główne zadania i obowiązki:

  • Obsługa administracyjna studentów związana z tokiem studiów, wpisaniem studentów na dany rok akademicki, zaliczaniem poszczególnych semestrów oraz całego roku akademickiego
  • Organizacja sesji egzaminacyjnej
  • Organizacja egzaminów dyplomowych
  • Obsługa programu Recto związana z ewidencją, płatnościami oraz tokiem studiów
  • Obsługa systemu POLON w zakresie toku studiów
  • Wydawanie i ewidencja: zaświadczeń o studiowaniu, zaświadczeń do Wojskowej Komendy Uzupełnień, zaświadczeń o średniej ocen, zaświadczeń związanych z kredytami bankowymi dla studentów, przygotowanie i wydawanie karty przebiegu studiów
  • Weryfikacja ocen celem rozpatrzenia wniosku i naliczenia stypendium rektora dla najlepszych studentów
  • Przygotowanie dokumentacji na praktyki zawodowe oraz weryfikacja dokumentacji po ich odbyciu
  • Rejestracja odbytych praktyk
  • Aktualizowanie ważności elektronicznej legitymacji, wydawanie oraz prowadzanie rejestru legitymacji studenckich i realizacja czynności związanych z hologramami do nich
  • Prowadzenie obowiązującej sprawozdawczości dotyczącej toku studiów
  • Prowadzenie spraw związanych z immatrykulacją studentów I roku studiów
  • Przygotowywanie i przekazywanie dokumentacji do archiwum
  • Obsługa administracyjna Dziekana.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (licencjat, magister)
  • Doświadczenie w pracy administracyjnej
  • Znajomość obsługi pakietu MS Office – Word, Excel
  • Komunikatywność
  • Dobra organizacja pracy
  • Sumienność

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy

Zainteresowane osoby prosimy o przysłanie dokumentów aplikacyjnych na adres kadry@wsfiz.edu.pl do dnia 30.04.2022 r.
Zastrzegamy sobie prawo udzielania odpowiedzi tylko wybranym kandydatom.

Prosimy o dopisanie w CV oświadczenia i jednocześnie informujemy, iż oferty bez w/w nie będą rozpatrywane.

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez WSFiZ w Białymstoku moich danych osobowych w celu realizacji procesu rekrutacji. Powyższa zgoda obejmuje wszystkie dane osobowe zawarte w przesłanym przeze mnie CV, liście motywacyjnym, a także udostępnione w toku rozmowy kwalifikacyjnej oraz w związku z przeprowadzeniem wobec mojej osoby testów kwalifikacyjnych i sprawdzających.”

szkolenia:

Oferujemy naszym studentom i absolwentom, dzięki zaprzyjaźnionym firmom i instytucjom, szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe.